piątek, 26 grudnia 2014

Weinachstmarkt. Objazdówka jarmarkowa


Jarmarki świąteczne w Berlinie odwiedziliśmy po raz drugi. Tym razem chcieliśmy zobaczyć nieco więcej niż dwa lata wcześniej. Poza największym i najbardziej popularnym jarmarkiem zlokalizowanym przy Alexander Platz, na naszej liście znalazł się jeszcze jarmark przy Charlottenburg Schloss.
Jak na jeden dzień to jest naprawdę dość sporo, oczywiście jeśli w każdym z tych miejsc chcecie się zgubić i poczuć trochę atmosferę świąt, a nie pędzić na wyścigi pomiędzy budkami.
Zatrzymaj się i spróbuj dobrego grzanego wina, banana w czekoladzie lub jabłka w lukrze, pierników, wypiekanych chlebków czy klasycznego Curry Wurst ! 
Alexander Platz

Przy samym Alexander Platz zlokalizowany jest duży jarmark ze wszystkimi klasycznymi budkami oraz niewielkie lodowisko. Niedaleko znajdziecie ogromne wesołe miasteczko z gigantycznymi karuzelami, domami strachów i automatami. Dla fanów tego typu rozrywki - must ride ! hehe


Z jarmarku przy Alexander Platz można przespacerować się na drugi ( Nostalgischer Weinachstmarkt ), który znajdziecie kierując się w stronę wieży telewizyjnej. Tutaj poza budkami oraz lodowiskiem usytuowany jest 50 metrowy diabelski młyn.
jabłka w czekoladzie

Na Charlottenburg pojechaliśmy po południu, aby załapać się na illuminację świateł na fasadzie zamku. Gra kolorów robi dobre wrażenie i wyjątkowo przyjemnie komponuje się z rozgrzewającym Gluhweinem. Jarmark pod zamkiem uważany jest za jeden z bardziej eleganckich i dostojnych.

winko pod zamkiem

gra świateł - Charlottenburg Schloss


Ps.: Na Alexander Platz wsiądź w w linię metra U2 i wysiądź na stacji Sophie-Charlotte-Platz - stamtąd po około 15 minutach spaceru dojdziesz pod sam zamek. 

http://metro-stacja.com/img/bermap.jpg

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz