niedziela, 13 listopada 2016

Sri Lanka część VI - Nuwara Eliya


Nuwara Eliya to malowniczo położona miejscowość w samym sercu Cejlonu. Wybierając się w to miejsce pamiętajcie, że wjeżdżacie na 1868 m n.p.m, więc temperatura będzie różnić się o jakieś 10 stopni od tej w Colombo czy na południowym wybrzeżu. My niby wiedzieliśmy, ale i tak zmarzliśmy.
Zatrzymaliśmy się w hoteliku poza centrum, za to z fajnym widokiem na pola herbaty. W Nuwara Eliya jeszcze bardziej czuliśmy wpływy kolonii brytyjskiej na wyspę. Tutaj prawie wszystko było angielskie. Obsługa w hotelu, sklepy, poczta, kawiarnie no i oczywiście plantacje herbaty.

Zdecydowaliśmy się na Mackwoods i pomimo dość dobrego przygotowania do podróży, okazało się, że akurat w ten dzień produkcja jest nieczynna, więc wzięliśmy udział tylko w skrótowej wycieczce po plantacji zakończonej odwiedzeniem sklepiku, gdzie poza herbatą znajdziecie oczywiście wszelkie pamiątki związane z regionem i całą wyspą. 


W samym mieście warto odwiedzić kilka miejsc. Park Wiktorii pozwoli na chwilę relaksu wśród cieni drzew w upalne przedpołudnie. Przy wejściach znajdziecie kawiarnie i lodziarnie.
Park Wiktorii

Park Wiktorii

Koniecznie przespacerujcie się nad jezioro ( Lake Gregory ). Przy promenadzie możecie wynająć skutery, rowerki wodne i kajaki lub po prostu urządzić piknik na trawie. 
W jeden z poranków próbowaliśmy obejrzeć mecz lokalnej drużyny krykieta, jednak na ich stronie internetowej musiał być jakiś błąd, ponieważ okazało się, że był to jedynie oficjalny trening. Jednak sam tor wyścigów konnych, również robi wrażenie i ułatwia wyobrażenie sobie wpływu brytyjskiego na miejscowość. 
Nuwara Eliya jest bazą wypadową na Horton Plains, jednak Adam's Peak nas tak zniszczył, że zrezygnowaliśmy z wizyty w Parku Narodowym, na rzecz nic nie robienia w Nuwara Eliya. W końcu wakacje, nie ? 

Wskazówki: 
- Dojazd : pociągiem z Colombo do Nanu Oya Railway Station, następnie tuk tukiem lub taksówką do Nuwara Eliya
- Plantacja herbaty : http://www.mackwoodstea.com  

Więcej zdjęć : 
przy pracy

bezpańskie psy to popularny widok na Cejlonie

Mućka na spacerze

Barwny transport publiczny

ulice Nuwara Eliya

Panie, którędy na tor wyścigowy ??

widok z naszego okna "Misty View"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz