niedziela, 4 grudnia 2016

Keukenhof- najpiękniejszy ogród Europy


Keukenhof- perełka Holandii, największy ogród kwiatowy na świecie.
Co roku można tu podziwiać ponad 7 milionów roślin cebulowych na powierzchni 32 hektarów. Park dostępny jest dla turystów jedynie dwa miesiące w ciągu roku ( w 2017 roku: 23.03- 21.05). Najlepszą porą na odwiedziny tego cudownego miejsca jest przełom kwietnia i maja- wówczas możemy spodziewać się rozkwitu największej ilości gatunków.


W dość szybkim tempie ogród można zwiedzić w przeciągu 3 godzin. Spacerując podziwiać możemy nie tylko kompozycje na świeżym powietrzu, ale również przepiękne zestawienia kwiatów znajdujących się w szklarniach. Osoby interesujące się florystyką po wizycie w Keukenhof mogą spodziewać się natłoku inspiracji!
Należy liczyć się z faktem, że ogród jest baaaardzo popularną atrakcją turystyczną i przewija się przez niego multum turystów. Chcąc uniknąć stania w długich kolejkach do kas, warto wcześniej zaopatrzyć się w bilety (przez internet).
Planując przyjazd warto zorientować się na oficjalnej stronie ogrodu, w jakich terminach planowane są dodatkowe atrakcje, np.: parada kwiatowa.
Przed wejściem do ogrodu istnieje możliwość zakupu cebulek kwiatowych, jednak jeśli macie w planie wizytę w Amsterdamie- wstrzymajcie się z zakupem. Na każdym amsterdamskim targu kupicie takie same w o wiele niższej cenie ;)
A, że stolica Holandii oddalona jest zaledwie 30 km od Keukenhof- nie sposób nie odwiedzić jej przy okazji!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz